#Hashtagy obecně aneb něco na té mřížce je

Používání hashtagů začíná neodmyslitelně patřit k základním dovednostem uživatelů sociálních sítích. Ty už přitom zdaleka nejsou jen doménou Twitteru. Základní fakta o výskytu hashtagů u nás, přináší přehledná infografika.

Na první pohled by se mohlo zdát, že o tom, co jsou hashtagy a jak vypadá jejich použití, bylo napsáno už téměř vše. Obzvláště poté, co vkládání hashtagů zavedl teprve před několika týdny sám Facebook,1 i když o nezištných úmyslech tohoto kroku lze s úspěchem spekulovat.

Přesto když se podíváme například na českou Wikipedii,2 dočteme se, že „hashtag je nástroj pro uživatele Twitteru.“ To už několik let není pravda, přesto jde o poměrně rozšířené tvrzení, které je nicméně bohužel zcela chybné. Twitter hashtagy samozřejmě zpopularizoval a dodnes je právě jeho uživatelé používají nejaktivněji, tagování3 se však od té doby usídlilo na mnoha dalších sociálních sítích. Výjimkou tak není třeba Instagram, Google+, Pinterest a další, a jeho význam je tak silný, že byl hashtag vyhlášen slovem roku 2012.4

Obrázek

Použití hashtagů je na každé sociální síti lehce specifické, společná zůstává jejich základní funkce, kterou je uspořádávat příspěvky do tematických celků a umožňovat uživatelům, aby sledovali témata, která jsou pro ně zajímavá. A jaká témata to jsou? Většina sociálních sítí tuto informaci nijak přehledně nezveřejňuje, jako dobré vodítko nám mohou sloužit servery jako Klábosení5 pro Twitter či nedávno spuštěné Obrazení6 pro Instagram.

Hashtagy však v každém případě představují důležitý faktor budoucí orientace uživatelů na internetu, který bude zahlcován čím dál větším množstvím textových i obrazových příspěvků. Zorientovat se v tomto prostoru tak bude stále obtížnější.

Zároveň tím ale o sobě budeme dávat další informace, které o nás budou sbírány a užity dále nejen pro marketingové účely. Rozjetý vlak však půjde už jen těžko zastavit.

———————————–

ODKAZY

1] http://www.tyinternety.cz/2013/06/21/clanek/jak-na-facebookove-hashtagy-prvni-tipy-a-triky/
2] http://cs.wikipedia.org/wiki/Hashtag
3] http://en.wikipedia.org/wiki/Tag_(metadata)
4] http://www.americandialect.org/hashtag-2012
5] http://www.klaboseni.cz
6] http://www.obrazeni.cz

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s